Movahedi Blog post Sandbox

بازی Sandbox چیست؟

Sandbox به چه معناست؟

سندباکس سبکی از بازی است که در آن حداقل محدودیت‌های شخصیتی بر روی گیمر قرار می‌ گیرد و به گیمر اجازه می‌ دهد تا دنیای مجازی را به دلخواه تغییر دهد. برخلاف بازی به سبک پیشرفت، بازی sandbox بر رومینگ تاکید دارد و به گیمر اجازه می‌ دهد تا وظایف را انتخاب کند. به‌ جای نمایش مناطق تقسیم‌ بندی شده یا سطوح شماره‌ دار، یک بازی sandbox معمولاً در «جهانی» رخ می‌ دهد که گیمر از ابتدا تا انتها به آن دسترسی کامل دارد.

سندباکس چیست sandbox

بازی sandbox به عنوان یک بازی جهان باز یا رومینگ آزاد نیز شناخته می شود.

بیشتر بخوانید:

بهترین دوره آموزش متاورس 

پلتفرم های ساخت ان اف تی

 

ساخت آواتار Sandbox:

بازیکنان با استفاده از آواتارهای خود با متاورس درگیر می شوند. از نظر فنی، آواتار Sandbox یک دارایی است که می تواند در Voxedit ایجاد شود.

اخیراً Sandbox ابزار آواتار جدیدی را معرفی کرده است که امکان شخصی‌ سازی مستقیم آواتارها را بدون استفاده از VoxEdit با ترکیب و تطبیق قسمت‌های مختلف بدن و لباس‌ها فراهم می‌ کند.

اگرچه هنوز در حالت تست است.

بازار سندباکس

درک تفاوت بین سازندگان دارایی و بازیکنان در metaverse Sandbox ضروری است. فقط سازندگان دارایی که صندوق ایجادکننده آن را می‌ پذیرد، می‌ توانند دارایی‌های خود را در بازار پروژه آپلود کنند.

Sandbox Marketplace اساساً به بازیکنان اجازه می دهد تا از دارایی های دیجیتالی که ایجاد کرده اند با فروش آنها به سایر بازیکنان Sandbox درآمد کسب کنند.

قبل از وارد کردن دارایی ها به بازار، سازندگان باید آنها را در سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) آپلود کنند.

بازیکنان می‌ توانند دارایی‌ها را از این سازندگان تأیید شده از Marketplace خریداری کنند تا تجربه‌ های بازی بسازند.

نحوه بازی سندباکس متاورس

بیشتر بخوانید:

معرفی بهترین بازی های متاورس

انواع کیف پول ارز دیجیتال

Game maker

Sandbox تنها یک بازی نیست. این شامل بسیاری از بازی های مستقل، محیط ها و تجربیات دیگر است.

این تیم جهان را برای سازندگان و بازیکنان باز گذاشته است تا در نهایت متاورس را بسازند، مالکیت کنند و کسب درآمد کنند.

می‌توانید از Game Maker برای ایجاد تجربه‌های بازی سه بعدی در متاورس استفاده کنید. هیچ دانش کدنویسی قبلی مورد نیاز نیست، بنابراین حتی طراحان بی تجربه بازی می توانند شروع به ساخت بازی کنند.

 

پلتفرم بازی مبتنی بر بلاک چین

Sandbox از چندین نوع توکن برای اطمینان از اقتصاد دایره ای بین همه انواع کاربرانی که با پلتفرم تعامل خواهند داشت استفاده می کند: بازیکنان، سازندگان، متصدیان و صاحبان زمین:

SAND: توکن ERC-20 که در The Sandbox به عنوان پایه ای برای تمام تراکنش ها و تعاملات اکوسیستم استفاده می شود.

LAND: یک قطعه دیجیتالی از املاک و مستغلات در metaverse The Sandbox است. بازیکنان زمین را می خرند تا آن را با بازی ها، دارایی ها و تجربیات تعاملی پر کنند. هر LAND یک توکن منحصر به فرد (غیر قابل تعویض) است که روی بلاک چین عمومی اتریوم (ERC-721) قرار دارد.

دارایی ها: توکنی که توسط بازیکنانی که محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) می سازند/مجموعه می کنند ایجاد می شود. دارایی‌ها از استاندارد ERC-1155 استفاده می‌ کنند و می‌ توانند در بازار معامله شوند، و کاربرد اصلی آنها این است که به عنوان عناصر ایجاد در The Sandbox Game Maker عمل کنند.

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) توکن‌های مجازی برای کمبود، امنیت و اعتبار دیجیتال هستند. آنها منحصر به فرد/متمایز، تقسیم ناپذیر و قابل تعویض نیستند.

LAND چیست؟

LAND یک قطعه دیجیتالی از املاک و مستغلات در Metaverse The Sandbox است که بازیکنان برای ایجاد تجربیات تعاملی می‌ خرند. هنگامی که صاحب یک زمین هستید، می توانید آن را با بازی ها و دارایی ها پر کنید. هر LAND یک توکن منحصر به فرد (غیر قابل تعویض) است که روی بلاک چین عمومی اتریوم (ERC-721) قرار دارد.

در مجموع 166464 LANDS در Sandbox وجود خواهد داشت که هر کدام در نقشه ای قرار دارند که متاورز Sandbox را تشکیل می دهد.

دو نوع بسته مختلف در نقشه The Sandbox موجود است:

LAND: واحد Sandbox اصلی روی نقشه. هر LAND شامل 96×96 متر در دنیای بازی است – به اندازه‌ ای بزرگ است که انواع تجربه‌های بازی بلاک چین را امکان‌پذیر کند، اما نه آنقدر بزرگ که توسط یک فرد غیرقابل مدیریت باشد.

ESTATE: ESTATE ترکیبی از چندین زمین است. اینجا جایی است که پتانسیل تیم‌های سازندگان برای ایجاد تجربیات آنلاین بزرگ‌ تر و همه‌ جانبه‌ تر وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

کسب درآمد از بازی

روش های کلاهبرداری در متاورس

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.