Movahedi Blog post ٰWays to prevent theft

راه های جلوگیری از سرقت Nft ها

چگونه از امنیت NFT خود مطمئن شویم؟

با گسترش دنیای NFT ها، سرقت آثار هنری به یک تجارت بزرگ تبدیل شده است. بنابراین، چگونه می توانید از آثار هنری دیجیتال خود در برابر سرقت آنلاین محافظت کنید و Security   آن را حفظ کنید؟ مردم از زمان های بسیار قدیم به سرقت هنر پرداخته اند. تا زمانی که یک هنرمند مایل است آثار خود را در یک فروم عمومی پست کند، همیشه این خطر وجود دارد که کسی آن را بدزدد و از کارش سود ببرد. در دوره آموزش ان اف تی، قبلا به صورت جامع همه روش ها برای جلوگیری از Nft را نام برده ایم.

روش های جلوگیری از سرقت ان ف تی Nft

بیشتر بخوانید: 

روش های خرید زمین در متاورس

بهترین کالکشن های ان اف تی NFT

 

NFT ها راه منحصر به فردی را برای هنرمندان ارائه می دهند تا هنر خود را به فروش برسانند و به آنها محافظت بیشتری در برابر سرقت ارائه می دهند. و با این حال، موارد زیادی از سرقت یا کپی کردن NFT ها بدون اجازه صریح نویسنده وجود داشته است.

محافظت از آثار هنری خود در برابر سرقت NFT بسیار مهم است.

روش های جلوگیری از سرقت NFT

Nft یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) یک فایل دیجیتالی است که به عنوان یک توکن غیر قابل تعویض منحصر به فرد ساخته شده است. این کمی شبیه یک گواهی دیجیتال است زیرا تضمین می کند که تنها یک نسخه واقعی از NFT واقعی است و از آنجایی که روی بلاک چین است، هر کسی می تواند صحت آن را بررسی کند. و با این حال، اکثر مردم از ایمنی NFT آگاه نیستند. اگرچه ممکن است دشوار به نظر برسد، NFT ها را می توان به سرقت برد و چندین NFT واقعا گران قیمت وجود دارد. به همین دلیل بسیار مهم است که قدم بردارید و از آثار هنری خود محافظت کنید.

آیا می توان آثار هنری شما را از طریق NFT به سرقت برد؟

اگر کسی عبارت seed شما را در دست بگیرد یا راهی برای دسترسی به کیف پول شما پیدا کند، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که NFT های مرتبط با آن را از دست بدهید. اول از همه، باید بدانید که هنرمندان از حمایت های قانونی برخوردار هستند، اگرچه اینها به سختی از دزدان دیجیتال جلوگیری می کنند.

اگر کیف پول شما به خطر بیفتد و شخصی NFT های شما را به کیف پول دیگری منتقل کند، هیچ راه حلی نخواهید داشت. این یک مورد ساده از انتقال مالکیت است که در طول فرآیند تأیید کاملاً قانونی به نظر می رسد.

دلیل آن این است که تمام تراکنش‌های بلاک چین ناشناس و به طور کلی غیرقابل برگشت هستند. متأسفانه، اگر اقداماتی را برای محافظت از خود انجام ندهید، احتمال دزدیده شدن آثار هنری شما وجود دارد. خوشبختانه، مراحلی وجود دارد که می توانید برای محافظت از انواع NFT در مجموعه خود انجام دهید.

روش های تامین امنیت Nft

بیشتر بخوانید:

بهترین سایت ساخت Nft

معرفی سایت های حوزه متاورس

 

6 گام عملی برای محافظت از آثار هنری خود در برابر سرقت NFT

در اینجا شش مرحله عملی وجود دارد که می توانید امروز برای محافظت از آثار هنری خود در برابر سرقت NFT انجام دهید.

  1. NFT های خود را در یک کیف پول غیر حضانت ذخیره کنید

کیف پول غیرحضانتی کیف پولی است که در آن شما مسئول کلیدهای خصوصی هستید که از NFT و ارز دیجیتال شما محافظت می کنند. یک کیف پول سخت افزاری غیرحضانتی امنیت بیشتری نسبت به کیف پول نگهبانی ارائه می دهد، که به سادگی به معنای ذخیره NFT های شما در یک صرافی یا یک بازار است.

کیف پول‌های غیر حضانت، مانند لجر، از شما می‌خواهند که یک عبارت اولیه را به خاطر بسپارید که حداکثر 24 کلمه است. علاوه بر این، اقدامات محافظتی دیگری مانند استفاده از پین و الزام دستگاه فیزیکی برای دسترسی به ارز دیجیتال شما وجود دارد.

تغییر به یک کیف پول غیر حضانت امنیت بیشتری را ارائه می دهد و شما را در برابر حملات فیشینگ، که شکل محبوب سرقت NFT است، محافظت می کند. تا زمانی که عبارت اولیه خود را به کسی ندهید، ارز دیجیتال شما در بلاک چین امن می ماند، حتی اگر دستگاه فیزیکی را گم کنید.

  1. معامله در بازارهای مستقر و قابل اعتماد

چندین بازار NFT وجود دارد، اما مهم است که فقط در بازارهای معتبری که شهرت بالایی در جامعه دارند معامله کنید. برخی از بهترین بازارهای NFT نیز اقدامات بیشتری را برای تأیید هویت کاربر و ارائه یک پورتال امن برای خرید و فروش NFT برای افراد انجام می دهند.

به عنوان مثال، OpenSea یک بازار محبوب NFT است که به شما امکان می دهد NFT ها را از چندین سازنده محبوب خریداری و بفروشید. حتی می توانید NFT های خود را به صورت رایگان در آنجا ضرب کنید. و برای محافظت در برابر سرقت دیجیتال، OpenSea تاریخچه ای از مالکیت NFT را به شما نشان می دهد.

شما همچنین می توانید با خریدار صحبت کنید و در صورت شک، گزینه های پشتیبانی نیز ارائه می دهند. صرافی ها نیز در حال افزایش هستند، بازار Coinbase NFT نیز یک انتخاب محبوب در بین خریداران و فروشندگان است.

به جای انجام معاملات از طریق کانال های مستقل، همیشه ایده بهتری است که NFT ها را از طریق بازارهای معتبر بفروشید یا خریداری کنید. تقریباً همه اینها از MetaMask، یک کیف پول دیجیتال غیرقابل نگهداری و محبوب پشتیبانی می‌کنند، بنابراین امنیت شما را نیز به خطر نمی‌اندازد.

روش هخای جلوگیری از سرقت Nft

بیشتر بخوانید: 

معرفی بهترین بازی های متاورس

بهترین کیف پول ارز دیجیتال

 

  1. هر معامله را با دقت ارزیابی کنید و محتاطانه قضاوت کنید

کلاهبرداران اغلب رویکردی بسیار هدفمند دارند و امیدها و ساده لوحی مردم را به دام می اندازند. هنگام خرید یا فروش آثار هنری به صورت آنلاین، همیشه عاقلانه است که قضاوت محتاطانه ای داشته باشید.

هنگام انجام هر معامله محتاط باشید و اگر از طریق یک بازار خرید می کنید، به رتبه بندی کاربر یا تاریخچه کلی تراکنش نگاهی بیندازید. این به شما ایده بسیار بهتری در مورد اینکه آیا باید آن را ادامه دهید یا نه به شما می دهد.

به عنوان مثال، اگر پیشنهادی دریافت کردید که به نظر می رسد بیش از حد خوب باشد، از انجام آن اجتناب کنید. به طور مشابه، اگر کسی سعی می کند شما را به سمت معامله سریع سوق دهد، از عجله در تصمیم گیری خودداری کنید.

  1. کپی رایت هنر شما

در برخی موارد، سارقان NFT فقط کپی های دیجیتالی از آثار هنری شما ایجاد می کنند و شروع به ارائه آن به صورت آنلاین می کنند. بهترین راه برای محافظت در برابر این موضوع، کپی رایت هنر خود است، بنابراین از توزیع یا بازتولید غیرقانونی آن جلوگیری می شود.

و همچنین برای شما مهم است که در توضیحات ذکر کنید که حق چاپ انحصاری اثر هنری متعلق به شماست و استفاده مورد نظر از آن را بیان کنید. به عنوان مثال، اگر نمی خواهید مردم از آثار هنری شما برای هدف خاصی استفاده کنند، می توانید به آن اشاره کنید.

به این ترتیب، اگر متوجه شدید که آثار هنری شما به صورت آنلاین در بازارهای NFT فروخته می شود، می توانید به سادگی به آنها نزدیک شوید و از آنها بخواهید آن را حذف کنند.

  1. یک واترمارک اضافه کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از آثار هنری در برابر سرقت NFT، افزودن واترمارک به تصاویرتان است. شما فقط باید نسخه بدون واترمارک را به صورت آنلاین به یک خریدار قانونی ارائه دهید. به این ترتیب، حتی اگر تصمیم به فروش مجدد داشته باشند، می توانید به سادگی صحت تراکنش را به صورت آنلاین تأیید کنید.

در حالت ایده آل، باید از واترمارکی استفاده کنید که شفاف باشد و کل تصویر را بپوشاند. این یک راه ساده و در عین حال بسیار موثر است که از آثار هنری شما در برابر سرقت دیجیتال محافظت می کند.

 

روش های حفظ امنیت ان اف تی nft

بیشتر بخوانید: 

بهترین آرتیست های Nft

نکات مهم در خرید ان اف تی nft

 

  1. از نصب برنامه های افزودنی جعلی یا جاسوس افزار خودداری کنید

هکرها و سارقان اغلب از پسوندهای جعلی مرورگر یا نرم افزارهای جاسوسی با دقت پنهان شده، مانند کی لاگرها، برای ضبط عبارات اولیه استفاده می کنند. از دانلود هرگونه برنامه افزودنی یا برنامه تأیید نشده در رایانه خود اجتناب کنید.

در برخی موارد، سارقان از کاربران می‌خواهند که افزونه‌ای را نصب کنند و اغلب ادعا می‌کنند که به تأیید اینکه آیا شما حقوق تصویر را دارید یا خیر، کمک می‌کند. در نهایت، این برنامه ها مضر هستند و می توانند منجر به آسیب جدی شوند.

 

بیشتر بخوانید: 

کسب درآمد از بازی متاورس

 معنی مینت کردن ان اف تی 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.