Movahedi Blog post Cheating methods

روش های کلاهبرداری در متاورس

کلاهبرداری در متاورس

روش های کلاهبرداری در متاورس

متاورس، اصطلاحی است که راه های مختلفی را در بر می گیرد که ما می توانیم به طور بالقوه در «دنیای سایبری» ارتباط اجتماعی برقرار کنیم. از هدست‌های VR گرفته تا آواتارها و NFT‌های پوشیدنی؛ متاورس ترکیبی از فناوری‌های جدید مانند فناوری بلاک چین، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را می‌بیند که در محیط جدیدی گرد هم آمده‌اند که تعاملی‌تر از وب دوبعدی سنتی است که ما به طور سنتی در معرض آن بوده‌ ایم. در دوره آموزش ان اف تی و همچنین در دوره آموزش متاورس، به صورت جدی در رابطه با روش های کلاهبرداری در متاورس و نکات مهم خرید متاورس صحبت خواهیم کرد.

برای افراد خاص، ایده این است که همه اینها در یک نسخه کاملاً غیرمتمرکز اینترنت باشد که در آن پلتفرم‌ها و برنامه‌ها توسعه یافته و متعلق به خود کاربران/بازیکنان هستند.

اما زمانی که فیس‌ بوک تغییر نام خود را به متا اعلام کرد، بدبینی‌ها در مورد مفهوم جدید شروع شد و چهره‌های برجسته فناوری و مالی نظرات خود را در رسانه‌های اجتماعی بیان کردند و اغلب در مورد جنبه مالکیت وب 3.0 اظهار نظر کردند. در ادامه به بررسی مهم ترین روش های کلاهبرداری در متاورس می پردازیم.

نکات مهم خرید متاورس

اگرچه مفهوم متاورس کاملاً جدید است، ارزهای دیجیتال و بلاک چین برای مدت طولانی وجود داشته اند که بسیاری از مسائل پیرامون آن را می دانیم.

متاورس ممکن است برنامه هایی برای گسترش فراتر از بلاک چین داشته باشد، اما به نظر می رسد هسته اصلی این فناوری است که متأسفانه، کلاهبرداران دریافته اند که برای استفاده از آن برای پولشویی، سرقت هویت و کلاهبرداری بسیار مفید است.

به دلیل فقدان اقدامات احراز هویت در پلتفرم های خاص، همراه با حداقل اقدامات نظارتی، کلاهبرداران می توانند روش های جدید را آزمایش کنند و تا حدی از تلاش های بدون ریسک برای کلاهبرداری از شرکت ها و کاربران لذت ببرند.

جرم تراکنش های مبتنی بر بلاک چین در سال 2021 به رکورد حیرت آور 7.8 میلیارد دلار رسید و با تهدید دائمی هک ها نیز، بدون شک سطحی از خطر برای بسیاری از متاورس ها وجود دارد. در ادامه به معرفی نکات مهم در خرید متاورس می پردازیم.

 

بیشتر بخوانید: 

نکات مهم خرید زمین در متاورس

کالکشن های موفق NFT

کلاهبرداری در متاورس نکات مهم خرید متاورس

نمونه هایی از کلاهبرداری در متاورس

هر سازمانی که خدمات مبتنی بر کریپتو ارائه می‌کند، و همچنین افرادی که تصمیم می‌گیرند در متاورس و اکوسیستم رمزنگاری گسترده‌ تر سرمایه‌ گذاری کنند، با خطرات مختلفی مواجه می‌شوند. نمونه ای از روش های کلاهبرداری متاورس را می بینیم.

مجموعه‌ ای از طرح‌ها و تکنیک‌ها وجود دارد که برای جلوگیری از آن استفاده می شود.

حملات تصاحب حساب (ATO).

کلاهبرداران از روش‌های سنتی مانند حملات فیشینگ برای دسترسی به حساب‌ها و پاکسازی آن‌ها از ارز یا NFT‌های موجود در حساب استفاده می‌کنند.

چند حسابداری

کلاهبرداران ممکن است به دنبال راه‌ اندازی حساب‌های متعدد بر روی یک پلتفرم متاورس خاص برای شستشوی پول‌های به‌ دست‌ آمده غیرقانونی باشند یا به دنبال سوءاستفاده از تبلیغات باشند. یک سناریوی مثال می‌تواند شاهد خرید یک کلاهبردار از حساب دیگری باشد که آن را نیز با استفاده از پول کثیف کنترل می‌کند، با هدف برداشت پس از فروش به یک کاربر صادق.

معاملات غیر قابل برگشت

کریپتو به دلیل شفافیت خود بدنام است، زیرا اطلاعات ثبت شده باز بلاک چین است. با این حال، پس از انجام یک تراکنش، برگشت آن تقریبا غیرممکن است. این برخلاف برخی از انتظارات مصرف کننده عمل می کند، به خصوص در مقایسه با تراکنش های آفلاین.

 

بیشتر بخوانید:

کدام شرکت ها در متاورس هستند؟

برترین پروژه های متاورس

نکات مهم در خرید متاورس

اینفلوئنسر و کلاهبرداری وابسته

یکی از نمونه‌های معروف کلاهبرداری با اینفلوئنسرهای کریپتو شاهد بود که افراد مشهوری مانند ایلان ماسک و جف بزوس حساب‌های توییترشان را به عنوان بخشی از یک هدیه جعلی هک کردند. چیزی مشابه را می توان در تبلیغات متاورس آینده مشاهده کرد. متاسفانه این روش نیز یکی از رایج ترین روش های کلاهبرداری در متاورس است و همچنین از نکات مهم در خرید متاورس.

بررسی های جعلی

زمانی که این پلتفرم‌های جدید برای موفقیت، ثابت نگه داشتن قیمت توکن خود و داشتن کاربران وفادار، باید برای جوامع خود شفاف بمانند، بررسی‌های جعلی می‌توانند به شدت به اعتبار برند آسیب بزنند. به عنوان مثال، یک حمله هدفمند بررسی بد از طریق ربات ها می تواند به راحتی مصرف کنندگان را بترساند و باعث کاهش قیمت توکن شود.

پروژه های کلاهبرداری در متاورس

ماهیت غیرقانونی NFTها و رمزارزها فضا را برای نمایش پروژه های کلاهبرداری در بازارهای اصلی و همچنین مسائل مربوط به حق چاپ و مالکیت معنوی فراهم می کند.

نقض داده ها

خب، نقض داده های ایمیل یک مشکل جهانی است. از آنجایی که فناوری همچنان در دسترس تر می شود، پلتفرم های متاورس باید از حفاظت از داده های کاربران خود اطمینان حاصل کنند یا در خطر از دست دادن اعتماد مصرف کننده باشند.

کلاهبرداری مرتبط با تجارت الکترونیک

رسیدگی به کالاهای آنلاین، حتی در قالب دیجیتال، فضایی را برای سناریوهای معمولی که در بخش تجارت الکترونیک دیده می‌شود، مانند استرداد هزینه، کلاهبرداری دوستانه، بازپرداخت و سایر اختلافات حل و فصل می‌دهد.روش های کلاهبرداری در متاورس تا اینجا نیز پیش رفته اند!.

کلاهبرداری در متاورس

فقدان مقررات

هم برای کاربران و هم برای شرکت‌ها، فقدان قوانین انطباق و مقررات موجود در حال حاضر فضایی را برای شرایط آسیب‌ رسان فراهم می‌کند.

نوسانات و دستکاری بازار

کاربران اغلب توکن‌ها را بدون درگیر شدن با خود پلتفرم برای کسب درآمد معامله می‌کنند – و خطراتی مانند دستکاری تهاجمی بازار، پولشویی و هانی‌پات‌ها چیزی است که باید برای همه افراد درگیر احتیاط کرد.

کلاهبرداری در دنیای مجازی

شایان ذکر است که بسیاری از مسائل ذکر شده در بالا از قبل از وجود رمزارز در دنیای مجازی مانند The Sims، World of Warcraft و Second Life مطرح بوده است. بنابراین این بحث وجود دارد که شرکت های بازی سازی که در این فضا حضور دارند باید تا حدودی آماده باشند.

پروژه های کلاهبرداری در متاورس

فناوری جدید بازیگران بد فرصت طلب را به ارمغان می آورد، که معروف ترین آنها احتمالاً یک توکن دیجیتالی الهام گرفته شده از سری بازی های نتفلیکس Squid Game است که به عنوان یک بازی متاورس برای کسب درآمد عرضه شد. $SQUID یک کلاهبرداری کامل بود و تقریباً بلافاصله تمام ارزش خود را از دست داد و توسعه دهندگان با تمام سرمایه فرار کردند.

چه ابزارهایی می توانند کلاهبرداری Metaverse را متوقف کنند؟

این آسان نخواهد بود، هرگز نیست. پیشگیری از تقلب یک نبرد دائمی است و کلاهبرداران بدون شک به پلتفرم‌ها مملو از فرصت‌های جدید برای افشای ضعف‌ها، آزمایش روش‌های جدید و در نهایت کلاهبرداری از مشاغل و افراد نگاه می‌کنند.

کارهای خاصی وجود دارد که پلتفرم‌ها می‌توانند قبل از راه‌ اندازی برای اطمینان از دفاع و جلوگیری از کلاهبرداران قبل از اینکه فرصت آزمایش مرز جدید را پیدا کنند، انجام دهند. اینجا چندتایی هستند.حتما به این نکات برای جلوگیری شو شناسایی روش های کلاهبرداری در متاورس توجه کنید.

بیشتر بخوانید:

سایت های ساخت ان اف تی

بهترین بازی های متاورس

سایت های کلاهبرداری متاورس

دفاع چند لایه

یادگیری ماشین تنها یکی از جنبه‌های مجموعه محصول مدیریت ریسک پیچیده است که به پلتفرم‌های متاورس کمک می‌کند تا از کسب و کار و کاربران خود محافظت کنند.

علاوه بر این باید راه حل های دیگری وجود داشته باشد که الگوریتم یادگیری ماشین را تکمیل کند. اغلب، ارائه‌دهندگان یک امتیاز کلی برای ریسک ارائه می‌دهند که می‌تواند برای پذیرش یا رد کردن خودکار شخصی که در حال ورود، ورود به سیستم یا تراکنش است، استفاده شود.

برای برخی از پلتفرم ها، هوش مصنوعی جعبه سیاه مسیر انتخابی خواهد بود، زیرا اکثر تصمیمات را بدون هیچ گونه دخالت انسانی انجام می دهد.

اثر انگشت مرورگر و دستگاه

به طور خلاصه، توانایی شناسایی پیکربندی دستگاه شخص می تواند به شناسایی شبیه سازها، ماشین های مجازی و ربات ها کمک کند.

دستگاه‌های دیده نشده باید یکی دیگر از شاخص‌های خطر بالقوه باشند، اگرچه شایان ذکر است که متاورس‌های خاصی در چندین دستگاه در دسترس خواهند بود. با استفاده از سخت‌افزار بیشتر، از جمله هدست‌های واقعیت مجازی، رایانه‌ها و تلفن‌های همراه، دانستن دستگاه‌ها، موقعیت مکانی و تنظیمات مشتری می‌تواند راه بسیار آسانی برای تشخیص ناهماهنگی‌ها و خطرات احتمالی باشد.

تجزیه و تحلیل ردپای دیجیتال

مشاهده ردپای دیجیتالی یک کاربر به ویژه زمانی مفید است که کاربران در حال ثبت نام هستند. تنها با استفاده از یک ایمیل یا شماره تلفن، شرکت‌ها می‌توانند اعتبار حساب‌ها را تأیید کنند، زیرا اکثر کاربران صادق نوعی ردپای آنلاین دارند، خواه حضور در رسانه‌های اجتماعی، فعالیت پلتفرم وب یا حساب‌های پیام‌ رسان اجتماعی.

اسکن IP

دانستن آدرس IP یک کاربر صادق و سپس مشاهده یک عدم تطابق چشمگیر باید بلافاصله یک پرچم قرمز ایجاد کند.

2FA

در صورت وجود عدم تطابق، برخی از سرویس‌ها می‌توانند الزامات احراز هویت دو مرحله‌ای را تحمیل کنند، که باعث افزایش اصطکاک می‌شود، اما در شرایط خاص از کاربران بهتر محافظت می‌کند.

نتیجه

تبلیغات زیاد، پول زیاد، و فرصت‌های زیادی برای شرکت‌های متاورس/وب 3.0 وجود دارد تا به بازیگران برتر تبدیل شوند، پول زیادی به دست آورند و نحوه معاشرت ما را کاملاً تغییر دهند.توجه به روش های ذکر شده برای شناسایی روش های کلاهبرداری در متاورس بسیار اهمیت دارد و جز نکات مهم برای خرید متاورس است.

اما در روزهای اولیه، برای این پلتفرم‌ها حیاتی است که بر روی شیوه‌های مدیریت ریسک خود به همان اندازه که روی ویژگی‌های جدید تمرکز می‌کنند، تمرکز کنند. در غیر این صورت، عموم مردم به سرعت اعتماد و در نتیجه علاقه خود را از دست خواهند داد.

استفاده از تجربیات صنایعی که در سال‌های اخیر بسیار رشد کرده‌اند، مانند ورزش‌های الکترونیکی، بازی‌های رایانه‌ای و رمزارز، باید به این شرکت‌ها کمک کند تا خطرات معمولی را که با فناوری‌های جدید که روش‌های پرداخت جایگزین را می‌پذیرند، درک کنند.

بیشتر بخوانید:

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

آموزش ساخت کیف پول متامسک

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.