Movahedi Blog post ٰLife in Metaverse

زندگی در متاورس چه شکلی است؟

یک روز در دنیای متاورس چگونه می گذرد؟

اولین بار به متاورس در یک رمان علمی تخیلی در سال 1992 توسط نیل استفنسون اشاره شد و سپس در تنظیمات علمی تخیلی دیگری مانند Ready Player One مورد استفاده قرار گرفت. متاورس جایگزینی فراگیر و دیجیتالی برای دنیای فیزیکی است، جایی که آواتارهای مجازی گرد هم می آیند تا کار کنند، سرگرمی ها را دنبال کنند. خرید کنید، بازی کنید، یا به شکل دیگری گرد هم آیید تا در جوامع آنلاین شرکت کنید و فضای دیجیتال را کشف کنید. اگر هنوز چندان با مفهوم متاورس آشنا نیستید، باید بدانید که این یک محیط دیجیتال شبیه سازی شده است که از واقعیت افزوده (AR)، واقعیت مجازی (VR) و بلاک چین به همراه مفاهیمی از رسانه های اجتماعی برای ایجاد فضاهایی برای تعامل غنی با کاربر به تقلید از دنیای واقعی است. در دوره آموزش متاورس صفر تا صد به این موارد می پردازیم.

زندگی در متاورس چگونه است

بیشتر بخوانید:

چگونه در متاورس زمین بخریم؟

متاورس به عنوان یک مکان

متاورس به‌ علاوه به‌ عنوان جایی که مشتریان می‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند و خود و دارایی‌هایشان را در مکان‌های دیجیتال مختلف جابه‌جا کنند، به تصویر کشیده شده است. جهان متاورس شامل مراحل بازی و سازنده‌های آنها هستند مانند Roblox، Epic Games’ Fortnite یا Manticore Games’ Core، که در آن بازیکنان و آواتارهای آن‌ها می‌توانند به طور مداوم از یک دنیای مجازی و سپس به دنیای بعدی تغییر کنند.

متاورس به عنوان یک لحظه

متاورس لحظه ای است که در آن زندگی دیجیتال ما – هویت آنلاین، تجربیات، روابط و دارایی های ما – برای ما معنادارتر از زندگی فیزیکی ما می شود. این دیدگاه بر تجربه انسانی تمرکز دارد و گذار به فراجهان را به جای تغییر تکنولوژیک، یک تغییر جامعه شناختی می کند.

بیشتر بخوانید:

بازی های متاورس

برترین پروژه های متاورس

زندگی در متاورس

 

در متاورس چه می گذرد؟

  • بازی

بازی‌های متعدد در حال حاضر بخشی از متاورس هستند، اما با این حال، آنها به تدریج زنده تر می‌شوند (مطابق‌تر با حس مکان، دوستانه‌تر، شهودی‌تر) و با یک صعود قابل توجه در سازندگان ساخته می‌شوند. Solidarity و Roblox دو نمونه از این مراحل هستند که باعث ایجاد اختلال در تولید بازی شده و باعث شده است که بسیاری از سازندگان بتوانند بازی ها را انتقال دهند.

  • تجربیات اجتماعی

با گسترش بخش بزرگی از نوآوری که جهان‌های مجازی را در بازی‌ها قدرت می‌بخشد، متاورس ما را قادر می‌سازد تا از طریق تمرینات به جای ارتباط فقط از طریق اشتراک‌گذاری عکس‌ها و پیوستن به اخبار، با هم ارتباط برقرار کنیم.

آینده متاورس

در حال حاضر، متاورس مکرراً برای تجسم سرنوشت کار مورد استفاده قرار می‌گیرد، و راه را به جایی هموار می‌کند که محیط‌های کاری واقعی دیگر مورد نیاز نباشد. آیا می‌توانید تصور کنید که چه زمانی فقط عینک AR می‌تواند چیزی باشد که واقعاً می‌خواهید روز کاری خود را با آن شروع کنید؟

با وجود این، بازی‌ها برای خرید و حتی بازی‌های غیر مبتنی بر بلاک چین راه دیگری هستند که متاورس درهای بزرگی را برای توسعه می‌بیند. با وجود تعداد زیادی گیمر در این سیاره، مرحله عادی بعدی این است که آن بخش از جمعیت را در یک واقعیت مبتنی بر اینترنت گرد هم بیاوریم که می تواند بازی های بصری و پولی بیشتری نسبت به قبل به آنها بدهد.

آیا متاورس جایگزین دنیای واقعی می شود؟

این سوال قطعا ذهن شما را مشغول کرده است. مواجهه با تغییر جهان از واقعیت به واقعیت مجازی مبتنی بر بلاک چین و دیجیتالی شدن یک تغییر بزرگ در طول سال های اخیر بوده است.

پیشرفت فعلی الگوی متاورس بدون شک بزرگترین پیشرفتی است که توسط سران نوآوری جهانی انجام شده است. اریک اشمیت، مدیر عامل قبلی گوگل، صادقانه از پیشرفت متاورس متنفر است – او می پذیرد که این امر می تواند باعث از بین رفتن ارتباطات شود، با این فرض که افراد شروع به چشم پوشی از زندگی مجازی واقعی کنند و معلوم شود که بیش از حد به سوی انواع مجازی خود کشیده شده اند.

موقعیت‌های مختلف (که در یک دهه پیش غیرقابل تصور به نظر می‌رسید) علاوه بر این، چیزی است که باید درباره آن فکر کرد. سناریویی را تصور کنید که در آن به فردی در دنیای مجازی برای همان کاری که در واقعیت انجام داده است! آیا افراد با این فرض که انرژی مازاد بر صحنه‌ای سرمایه‌گذاری می‌کنند شخصیت واقعی خود را از دست خواهند داد که در آن بهترین شکل از خود شوند؟ چگونه مردم از تحت تاثیر قرار گرفتن کودکان از گذراندن وقت آنلاین در متاورس جلوگیری می کنند؟

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.