Movahedi Blog post ٰ Metamesk AR

مفهوم واقعیت افزوده یا AR چیست؟

واقعیت افزوده چیست؟

برخی در سال های اخیر بر این باور بودند که واقعیت افزوده کاملا از رده خارج شده است. این فناوری در بین مخاطبان آنقدر که باید و شاید جذاب نبود اما امروزه شرایط متفاوت شده است. با پیدا شدن متاورس، واقعیت افزوده باز در مسیر خود به رشد ادامه می دهد. در بهترین دوره متاورس، از مفاهیم اساسی واقعیت افزوده بیشتر بخوانید.  ما همچنین با آموزش بهترین دوره nft در کنارتان هستیم.

واقعیت افزوده چیست AR چیست

AR چه نقشی در متاورس دارد؟

برای “کهنه سربازان” فناوری نوظهور، ما تصور می کنیم که یک نگاه جمعی در مورد خشم اخیر پیرامون اعلامیه های فیس بوک در مورد “متاورس” وجود دارد. ایده یک «دنیای دیجیتال» جایگزین برای مدت طولانی به شکل ‌های مختلف وجود داشته است، بنابراین ما از خود پرسیده ‌ایم چه چیز جدیدی است که باعث سیل تیترهای اخیر شده است. آیا دیجیتالی شدن سریع محل کار ناشی از کووید-19، ظهور اقلام مد دیجیتال در پلتفرم‌ های بازی، و در دسترس بودن و پذیرش گسترده‌ تر فناوری‌ های بلاک چین شده است؟

در هر صورت، ما فکر کردیم که زمان آن فرا رسیده است که نگاهی دقیق به این موضوع داشته باشیم که چگونه این امر روی زندگی ما تأثیر می گذارد.

واقعیت افزوده برای چه مواردی استفاده می شود؟

واقعیت افزوده در حیطه های مختلف استفاده های متفاوتی دارد.

این لایه ها می توانند اطلاعات دیداری، شنیداری و حسی باشند تا تجربه شما را تشدید کنند. شرکت ها از تکنیک های واقعیت افزوده برای تبلیغ محصولات خود، جمع آوری داده های قابل توجه و راه اندازی کمپین های بازاریابی استفاده می کنند. در زندگی روزمره، Pokémon Go احتمالا یکی از شناخته شده ترین نمونه های AR است.

به لوازم مورد علاقه ی خود برای خرید فکر کنید.. فروشگاه های محلی اقلام مورد نظر شما را ندارند، بنابراین به صورت آنلاین خرید می کنید. اما، آیا آنها با لباس مورد علاقه شما مطابقت دارند و آیا زمانی که روی پاهای شما ایستاده اند باز هم آنها را دوست خواهید داشت؟ با فناوری AR، آن لوازم مورد علاقه ی خود را به راحتی در خانه ی خود داشته باشید.

 

نقش واقعیت افزوده در متاورس

AR و متاورس را می توان به یک ازدواج خوب تشبیه کرد. شما می توانید آنها را جدا از یکدیگر استفاده کنید، اما آنها با هم بهتر هستند.

متاورس یک چشم انداز دیجیتالی است که شرکت کنندگان می توانند از آن برای ساختن محیط های مجازی خود استفاده کنند. این شبکه ای از جهان های مجازی مختلف است که می توانید با استفاده از عینک واقعیت مجازی وارد آن شوید. اما، در اینجا یک سوال وجود دارد: آیا می توانید بگویید چرا واقعیت افزوده برای متاورس مهم است؟ نقش AR در متاورس چیست؟

حتی اگر نمی‌توانید دنیایی را که در آن زندگی می‌کنید تغییر دهید، واقعیت افزوده این امکان را فراهم می‌کند که به محیط اطرافتان بُعدی بیشتر ببخشید. با استفاده از تصاویر، صداها، متون یا حتی داده‌های GPS، می‌توانید مکانی را که در آن هستید غنی کنید. مهم این است که این عناصر به صورت مکانی ارائه شوند تا بر درک عمق شما تأثیر بگذارند.

تکنیک AR درجه خاصی از قدرت دارد و مغز شما را متقاعد می کند که آن عناصر واقعاً در محیط شما وجود دارند. و این لحظه ای است که دنیای فعلی شما بسیار جالب تر می شود.

بنابراین، برای هر کسی که تعجب می کند: آیا متاورس همان واقعیت افزوده است؟ این نیست. به گفته مارک زاکربرگ، متاورس نوعی «اینترنت تجسم یافته» است. “شما می توانید آن را با استفاده از AR به واقعیت خود تحویل دهید.”

مفهوم واقعیت افزوده

متاورس و قدرت واقعیت افزوده

از میان تمام فناوری ‌هایی که برای ساخت متاورس استفاده می‌ شود، مانند عینک ‌های هوشمند و محتوای سه‌بعدی، واقعیت افزوده چیزی است که متاورس را به دنیای واقعی نزدیک  ‌تر می‌کند. AR طبق تعریف، تجربه دیجیتال را با ترکیب آن با دنیای فیزیکی افزایش می ‌دهد و یک پل منحصر به فرد و همچنین فرصت‌هایی برای استفاده از هر دو دیدگاه در جهان ایجاد می ‌کند.

استفاده از واقعیت افزوده برای جلب توجه مشتریان یک فرصت منحصر به فرد برای افزایش چشمگیر تعامل فیزیکی با محتوای دیجیتال است. این ترکیب واقعیت ترکیبی مسلماً قوی‌ ترین ابزار تعامل موجود است که به سازندگان محتوا و کمپین توانایی استفاده از تکنیک‌های آنلاین و آفلاین را ارائه می‌دهد. محتوای سه بعدی ایجاد شده برای کانال های دیجیتال را می توان در محیط های متاورس و AR استفاده کرد و فرصت بیشتری برای ایجاد ارزش از سرمایه گذاری محتوا می دهد.

صفحه نمایش های واقعیت ترکیبی در مقایسه با پلتفرم های “سنتی” حداقل 95 درصد تعامل بیشتری را دریافت می کنند و تعامل شخصی عمیق، هیجان و دنیای جدیدی از ارتباط را ارائه می دهند. هنگام ساختن نسل بعدی، تجارب هیجان انگیز مشتری، یافتن چیزی که یک عامل واقعی “وای” باشد، هرگز مهمتر از این نبوده است. این کافی نیست که محتوای دیجیتال موجود را به دنیای سه بعدی تبدیل کنیم و نه محتوای سه بعدی را در دنیای واقعی.

واقعیت افزوده در مقابل واقعیت مجازی

واقعیت مجازی کاملا مجازی است، در حالی که واقعیت افزوده از یک زمینه دنیای واقعی استفاده می کند.

AR اساساً واقعیت روزمره ما است، اما با یک لایه اطلاعات اضافی در بالا. یک مثال عالی واقعیت افزوده ابزاری از برند زیبایی L’Oréal است که به شما امکان می دهد انواع آرایش های مختلف را روی صورت خود آزمایش کنید. هدف واقعیت افزوده افزایش ارزش برای کاربرانش است که اکنون بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

آینده واقعیت افزوده

آینده AR امیدوارکننده است. برای مصرف کنندگان راحت و چالش برانگیز و منبع درآمد جدیدی برای کارآفرینان است.

واقعیت افزوده در حال حاضر هنوز نسبتاً جدید است، اما در سال های آینده به بلوغ خواهد رسید. انتظار می‌رود بازار جهانی AR در سال‌های آینده رشد کند و ارزش بازار پیش‌بینی شده تا سال 2024 نزدیک به 300 میلیارد دلار باشد.

چندین برند در حال کار بر روی راه حل های AR برای مشتریان خود هستند. به عنوان مثال، اپل در حال توسعه یک هدست AR/VR است. در ابتدا، تاریخ تولید از 2020 به 2022 عقب انداخته شد، اما شایعات حاکی از آن است که آنها تست های اصلی تولید آن را به پایان رسانده اند.

 

واقعیت افزوده چه سودی برای جامعه دارد؟

واقعیت افزوده می تواند زندگی را بسیار آسان تر کند.  ما در مورد کاربرد فناوری AR در متاورس و معنای این پیشرفت‌ها برای سال‌های آینده صحبت کرده‌ایم. اما، این اکنون ما را کجا رها می کند؟ واقعیت افزوده چه سودی برای جامعه در سال‌های 2022/2023 دارد؟

زمانی که هیچ متخصص مراقبت بهداشتی در چشم نیست به یک وضعیت اضطراری فکر کنید. به لطف AR، این امکان وجود دارد که نه تنها درمان های کمک های اولیه را جستجو کنید، بلکه یاد بگیرید چگونه آنها را به درستی انجام دهید. می تواند یک زندگی را نجات دهد.

واقعیت افزوده برای افراد کم بینا نیز در حال ظهور است. به چیزهای ساده زندگی مثل سوار شدن در اتوبوس فکر کنید. اما، اگر نمی توانید ایستگاه اتوبوس را ببینید، چگونه می توانید آن را پیدا کنید؟ با هدست AR/VR خود، می توانید اشیا را شناسایی و شناسایی کنید و حتی از تشخیص متن استفاده کنید. این کار مانع از انتظار شما در کنار درخت به جای توقف در ایستگاه اتوبوس می شود.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.