Movahedi Blog post Buy Nft

نکات مهم در خرید NFT

۵ اشتباه بزرگ که نباید هنگام خرید NFT انجام دهید!

 

در سال 2020، فضای NFT برای اکثر مردم بسیار جدید و بیگانه به نظر می رسید. اکنون در سال ۲۰۲۲، همه احتمالاً در مورد NFT ها شنیده اند و این فضا در مدت کمتر از 2 سال بسیار تکامل یافته است. در این یادداشت به معرفی نکات مهم در خرید ان اف تی و اشتباهات رایج در حوزه NfT می پرازیم.

نکته مهم این است که بدانید چرا می خواهید یک NFT بخرید و از اشتباهات رایج هنگام سرمایه گذاری در NFT ها اجتناب کنید. به عنوان مثال، بسیاری از NFT ها در بلاک چین اتریوم ذخیره می شوند. در نتیجه، اکثر افراد به امید سود بردن از رشد پروژه، این دارایی ها را خریداری می کنند. در طول روند صعودی، بسیاری از افراد به NFTها می پردازند و آنها را صرفاً برای سرگرمی، و نه به منظور مطالعه جوامع یا خدماتشان، می خرند. اکثر پروژه‌ها در دوران تبلیغات، مجموعه فروش بالایی داشتند. سلبریتی ها نیز وارد این فضا شدند و طرفداران آنها که از آنها حمایت می کردند، یاد می گرفتند که چگونه Eth را دریافت کنند و بدون اینکه بدانند وارد چه چیزی می شوند، NFT بخرند. در ادامه به معرفی نکات مهم در خرید nft می پردازیم.

نکات مهم در خرید NfT

اشتباهات رایجی که سازندگان در NFT باید از آنها اجتناب کنند:

سرمایه‌گذاری کافی در پروژه NFT خود ندارید:

بسیاری از افراد بر این باورند که می‌توانند آزادانه NFT‌ها را ایجاد و فهرست‌بندی کنند و انتظار دارند که آنها در قفسه‌ها بفروشند. با این حال، خالق NFT بودن در مورد ایجاد جامعه و ابزار مفید برای پروژه شما است. همچنین در دوره آموزش ان اف تی، صفر تا صد فرآیند خرید و فروش nft را آموزش داده ایم. همچنین شما می توانید در دوره آموزش متاورس، متوجه شوید که متاورس چیست و چه اهمیتی در حوزه آینده دیجیتال ایران دارد. اما مهم ترین اشتباهات رایج در ان اف تی کدام ها هستند؟

نکات مهم در خرید ان اف تی nft

 

به دنبال پیشرفت سریع هستید:

این اشتباه رایجی است که اکثر سازندگان هنگام ورود به NFT مرتکب می شوند. مردم مشاهده می کنند که چگونه برخی از NFT ها به میلیون ها دلار فروخته شده اند و معتقدند که این روشی سریع برای تولید پول است. بسیاری از مخترعان NFT به دلیل طرز فکر کوتاه مدت خود شکست خورده اند.

 

دریافت اینفلوئنسر اشتباه:

اگر بخواهید با اینفلوئنسر اشتباهی کار کنید که با پروژه شما هماهنگ نیست، بازاریابی اینفلوئنسر ممکن است اشتباه پیش برود. طبق یک مقاله، با وجود اینکه ۷۵ درصد از بازاریابان از استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می‌کنند، تنها ۳۶ درصد از نتایج راضی هستند و ۱۹ درصد آشکارا اعتراف کرده‌اند که تکنیک‌های اینفلوئنسر مارکتینگ آنها ناکارآمد است. این تحقیق توسط انجمن ملی تبلیغ کنندگان (ANA) به وضوح نشان می دهد که بازاریابی تاثیرگذار با همکاری های وحشتناکی روبرو می شود. در Crowdcreate، اینفلوئنسرها برای پاسخگویی به نیازهای بازاریابی پروژه شما با انتخاب اینفلوئنسرهای مناسب که به بهترین وجه با مخاطبان هدف شما مطابقت دارند، سرپرستی و انتخاب می‌شوند. اینفلوئنسر اشتباه، یکی از اشتباهات رایج در خرید ان اف تی است

 

تأیید نکردن NFT شما:

نکته مهم از دیگر نکات مهم برای خرید ان اف تی چیست؟، کاربران به دنبال اعتبار هستند. وقتی مردم با یک پروژه NFT روبرو می شوند، می خواهند تصویر یک برند قدرتمند را ببینند. داشتن تیک آبی تایید شده به سرمایه گذاران این اطمینان را می دهد. نداشتن صفحه تایید شده باعث ایجاد شک و تردید در پروژه شما می شود و خطر جعل هویت پروژه شما توسط شخص دیگری وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

سایت های ساخت Nft

بهترین کالکشن های Nft

آموزش ساخت ان اف تی

اشتباهات رایج در خرید ان اف تی
Crypto Baristas Season 2 Offering

 

اشتباهات مهم در خرید و فروش NFT

اشتباهات رایجی که سرمایه گذاران در NFT باید از آن ها اجتناب کنند:

 

اشتباه شماره 1: تلاش برای کسب درآمد خیلی سریع

مردم می بینند که برخی از NFT ها میلیون ها دلار فروخته شده اند و فکر می کنند این راه خوبی برای کسب درآمد سریع است. این تفکر کوتاه مدت باعث از بین رفتن بسیاری از سازندگان و فروشندگان NFT شده است. پس این تفکر، مهم ترین اشتباه در خرید و فروش Nft  است.

برای موفقیت در زمینه NFT، همیشه باید ابتدا ارزش ارائه دهید. تمرکز بر کسب درآمد سریع با NFT ها دستورالعملی برای شکست است. شما باید NFT هایی را که مردم می خواهند بخرند معامله کنید و با تلاش های تبلیغاتی خود سازگار باشید.

 

اشتباه شماره 2: عدم تبلیغ NFT های فهرست شده

این سندرم “بساز، و آنها خواهند آمد” است. شما یک NFT یا یک سری از NFT  ها را ایجاد می کنید و آن را در OpenSea فهرست می کنید. از آنجا که OpenSea هر ماه میلیون‌ها بازدیدکننده دارد، فکر می‌کنید که NFT‌های شما مانند نقل و نبات فروخته می‌شوند. باید در نظر داشته باشید که میلیون‌ها NFT همیشه در OpenSea موجود است، بنابراین NFT شما می‌تواند در میان همه این‌ها گم شود. این تفکر نیز، توهمی بیش نیست و یکی از مهم ترین اشتباهات رایج در خرید ان اف تی است.

شما نباید تنها به ایجاد و فهرست کردن NFT های خود در یک بازار بسنده کنید. از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید و جوامعی را پیدا کنید که به جایگاه NFT شما اختصاص داده شده است. مشخص کنید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و سپس امتیازات NFT خود را برای آنها تبلیغ کنید.

هنگام تبلیغ NFT های خود، باید از تاکتیک های فروش مستقیم خودداری کنید. برای ایجاد جذابیت، باید NFT های خود را به نمایش بگذارید و به مردم اجازه دهید تا بدانند چه چیزی در آنها منحصر به فرد است.

نکات خرید و فروش ان اف تی

بیشتر بخوانید: 

آموزش خرید زمین در متاورس

کسب درآمد از بازی متاورس

بهترین بازی های متاورس

اشتباه شماره 3: لیست کردن NFT های خود در بازار اشتباه

این چیزی است که زیاد اتفاق می افتد. بسیاری از سازندگان NFT آماده نیستند که زمان کمی را صرف تحقیق کنند که کدام بازار برای ایجاد و فهرست کردن NFT هایشان بهترین است. بسیاری از مبتدیان از پلتفرم OpenSea برای NFT های خود استفاده می کنند چرا که بزرگترین پلتفرم است. اما این کار می تواند یک اشتباه بزرگ باشد زیرا ممکن است مخاطب هدف شما در آنجا حضور نداشته باشد. لیست کردن ان اف تی در بازار اشتباه، یکی از نکات مهم در خرید Nft است که باید به آن توجه کنید.

شما باید تکالیف خود را در اینجا انجام دهید و دریابید که مخاطب هدف شما از کدام بازار NFT بیشتر استفاده می کند. همچنین باید بررسی کنید که جامعه با بازارهای مختلف چگونه است و ببینید چقدر پاسخگو هستند.

 

اشتباه شماره 4: سرمایه گذاری نکردن در NFT های خود

بسیاری از مردم فکر می کنند که می توانند NFT ها را به صورت رایگان ایجاد و فهرست کنند، اما اینطور نیست. معمولاً فهرست کردن NFT های خود برای فروش در یک بازار رایگان نیست. اگر از شبکه بلاک چین اتریوم برای NFT های خود استفاده می کنید، باید هزینه ای بپردازید.

اگر می خواهید NFTهایی که ایجاد می کنید ارزش بالایی داشته باشند، باید روی آنها سرمایه گذاری کنید. ما در اینجا فقط در مورد پرداخت هزینه های مختلف صحبت نمی کنیم. شما باید در بازاریابی سرمایه گذاری کنید تا در مورد NFT های خود اطلاعاتی را منتشر کنید.

نکات مهم در خرید ان اف تی

بیشتر بخوانید:

انواع کیف پول ارز دیجیتال

 

اشتباه شماره 5: عدم درک درست NFT

اجتناب از این اشتباه آسان است، اما بسیاری از افراد با NFT های خود خطا می کنند زیرا دید کلی خوبی از نحوه عملکرد NFT ها ندارند. شما باید اصول اولیه را در مورد کریپتو و بلاک چین بدانید و منابع آنلاین زیادی برای کمک به شما در این زمینه وجود دارد. عدم درک هر حوزه ای، علی الخصصوص ان اف تی، می تواند اشتباه نابخشودنی شما در نکات مهم برای خرید Nft باشد.

سخن پایانی

امیدواریم که مطالب ارائه شده در مورد ۵ اشتباه بزرگ که نباید هنگام خرید NFT انجام دهید مورد توجه شما قرار گرفته باشد، سایت الفارنسی موضوعات مختلفی را در دل خود جای داده که هر کدام به افزایش دانش شما در زمینه ارزهای دیجیتال کمک بسیاری می‌کند. با به اشتراک‌گذاری این نوشته در شبکه‌های اجتماعی و ارسال آن برای دوستان و آشنایان، آن ها را از این مطلب جذاب آگاه کنید. در آخر نظرات خود را در مورد موضوعات مطرح شده از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

 

از اینستاگرام و پینترست امیر موحدی بیشتر بخوانید:

امیر موحدی Instagram

Amir Movahedi Pinterest

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.