کاربرد NFT در صنعت متاورس !

Nft در متاورس

دو موضوع داغ، دو حوزه با پتانسیل عظیم برای مشاغل NFTها و متاورس را می توان به این ترتیب توصیف کرد. در حالی که این مفاهیم سر و صدای زیادی در رسانه ها، سرفصل ها و علاقه ایجاد کرده اند، به همان اندازه سؤالات را ایجاد کرده اند. در دوره آموزش nft به صورت تخصصی از صفر تا صد ان اف تی را آموزش داده ایم، اما در این مقاله می خواهیم به اهمیت حضور آن در متاورس بپردازیم.

کاربرد nft در متاورس

درک کامل این دو مفهوم برای استفاده از نقاط قوت آنها بسیار مهم است.

متاورس:

این یک مفهوم نظری از یک دنیای دیجیتال سه بعدی است که شما از طریق هدست واقعیت مجازی وارد آن می شوید. در این دنیای مجازی، شما یک “بدن” (آواتار) دارید که می توانید آن را سفارشی کنید، خانه ای برای پر کردن با چیزهایی که دوست دارید و صدها فضا برای بازدید. شما می توانید با سایر کاربران تعامل داشته باشید، کار انجام دهید، بازی کنید و اساسا بیشتر فعالیت هایی را که در زندگی روزمره انجام می دهید انجام دهید. دوره آموزش متاورس آکادمی امیر موحدی می تواند درهای جدیدی را به روی شما بگشاید.

متاورس مفید است زیرا نیاز ما به سفر و استفاده از منابع فیزیکی را بسیار کاهش می دهد. در یک دنیای سه بعدی، ما می توانیم بدون صرف زمان و تلاش زیاد، هر شیئی را تجسم کنیم و با آن تعامل کنیم. ما می‌توانیم بین فعالیت‌ها، چت‌ها، مکان‌ها و داده‌ها با یک حرکت ساده چرخش کنیم. به جای جابه‌جایی بین برنامه‌ها و مرورگر وب، همه چیز در این دنیای دیجیتال متصل و قابل دسترسی است.

NFT ها:

اینها توکن‌های غیرقابل تعویض هستند، توکن‌هایی که 100٪ منحصربه‌ فرد هستند. می توانید آنها را به عنوان گواهی مالکیتی که در بلاک چین وجود دارد در نظر بگیرید. آنها زمانی ایجاد می شوند که یک فایل دیجیتال (معمولاً یک تصویر، ویدیو یا GIF) برش داده شود. این بدان معناست که گواهی مالکیت و اصالت از طریق ارز دیجیتال (معمولا اتریوم) تولید می‌شود و به مالک جدید فروخته می‌شود/اعطا می‌شود.

NFTها مفید هستند زیرا هنر و دارایی های دیجیتال به راحتی به سرقت و کپی کردن مشهور هستند. در حالی که NFT ها نمی توانند کسی را از سرقت دارایی های دیجیتال منع کنند، آنها یک تایید خنثی و بی طرفانه از مالک تعیین شده ارائه می دهند. اگر ما شاهد ادغام NFTها در قانون حق چاپ باشیم، ممکن است به عنوان مدرکی علیه سوء استفاده از کالاهای دیجیتالی نیز عمل کنند. در دیگر دوره های آکادمی امیر موحدی در کنار ما باشید.

استفاده ان اف تی در متاورس

استفاده از NFT در Metaverse

از آنجا که NFT ها عموماً با وب سایت ها و تراکنش هایی مرتبط هستند که از طریق مرورگرهای وب رخ می دهند، و از آنجا که متاورس بیشتر مبتنی بر واقعیت مجازی است، ممکن است در مورد اینکه نقطه مشترک آنها چیست، و اینکه آیا در وهله اول وجود دارد یا خیر، سردرگمی وجود دارد. خوشبختانه، با وجود تازگی نسبی هر دو مفهوم، چندین شرکت قبلاً راه‌های خلاقانه و مفیدی برای استفاده همزمان از هر دو پیدا کرده‌اند.

  1. 1. بازار مجازی با برنامه‌هایی مانند VRChat، فضاهای ارتباطی در VR در حال حاضر رونق می ‌یابد، و این جهش بزرگی نیست که فرض کنیم این فضاها می‌توانند به ‌عنوان یک زمین تجاری حاصلخیز برای NFTها نیز عمل کنند. فروشندگان به راحتی می ‌توانند پیوندها و پیش‌ نمایش‌های دارایی‌های موجود در وب را ارائه دهند یا دارایی‌های ضرابخانه را مستقیماً در چشم ‌انداز VR ارائه دهند.

بازارهای VR و NFT می توانند برای بسیاری از برندها در صنایع مختلف جذاب باشند و نایک مثال خوبی است. این شرکت در حال حاضر با “نیک لند” مجازی خود انگشتان پاهای خود را در متاورس فرو می برد و اکنون یک استودیو (RTFKT) را که به ساخت NFT محصولات معروف است، خریداری کرده است. شاید فقط زمان زیادی باشد که این دو مفهوم را در «دنیای نیک» ببینیم.

  1. 2. گالری هنری. VR شاید بهترین پلت فرم ممکن (کوتاه از یک ساختمان واقعی آجر و ملات) برای تماشای هنر باشد. شما می توانید آن را با هر جزئیات و از هر زاویه ای از نزدیک ببینید. این نوع راه حل با یک بازار متفاوت است زیرا قیمت ها از قبل تعیین شده است (و مذاکره نشده است)، دارایی ها همه از یک نوع هستند (ترکیبات هنری) و فضا بسیار آرام تر است.

به عنوان مثال، بسیاری از موزه‌ها در حال حاضر آثار هنری NFT را در متاورس‌هایی مانند Сryptovoxels قرار می ‌دهند که توسط بلاک چین اتریوم پشتیبانی می ‌شود. به گزارش The Art Newspaper، Cryptovoxels میزبان «گالری‌ها و موزه‌های هنری، از جمله موزه هنر مدرن سانفرانسیسکو و FC Francisco Carolinum Linz اتریش» است.

  1. 3. مرزهای جدید. املاک و مستغلات می تواند یک صنعت بسیار پرسود برای کار در دنیای فیزیکی باشد، و همین امر می تواند در مورد متاورس نیز صدق کند. ما به خانه های واقعی که به صورت دیجیتالی فروخته می شوند، اشاره نمی کنیم، بلکه زمین ها و مناطق دیجیتال به طور جزئی یا کامل برای توسعه بیشتر کاربران فروخته می شوند.

این مورد با یک مثال راحت تر نشان داده می شود. Decentraland یک قلمرو مجازی است که در آن قطعات زمین را می توان به عنوان NFT فروخت و همه چیز به صورت سه بعدی نمایش داده می شود. این “کشور” ارز دیجیتال خود را دارد و قرار است در اواخر سال 2022 وارد متاورس جهان را برای کاربران VR در دسترس قرار دهد. درباره امیر موحدی، کارافرین حوزه هنر و معمار بیشتر بدانید.

 

ان اف تی ها در متاورس

نحوه پیاده سازی متاورس با NFT

همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، متاورس هنوز یک مفهوم کاملاً جدید است و تنها تعداد انگشت شماری از شرکت ها قبلاً راه حل های واقعی در این زمینه ساخته اند که NFT ها را پیاده سازی می کنند. بنابراین، اگر یک مورد استفاده برای ترکیب در تجارت خود مشاهده می کنید و منابع لازم برای تحقق آن را دارید، می توانید یکی از اولین شرکت هایی در صنعت خود باشید که از این دو روند استفاده می کنید.

از آنجایی که اکثر شرکت‌ها هیچ توسعه ‌دهنده واقعیت مجازی را به صورت تمام وقت در لیست حقوق و دستمزد خود استخدام نمی‌ کنند، ممکن است توصیه کنیم با شرکتی کار کنید که سال‌ها تجربه در ساخت برنامه‌های همه جانبه دارد. ممکن است شرکت‌ها حتی اگر چند توسعه‌ دهنده محلی داشته باشند، این مسیر را دنبال کنند، زیرا ممکن است دانش پلتفرمی خاص از نرم‌ افزار VR مانند ساخت با Unity و Unreal یا پیاده ‌سازی ردیابی حرکت را نداشته باشند. دانش بلاک چین و استخراج NFT نیز مفید خواهد بود مگر اینکه بخواهید خودتان این جنبه های فنی را انجام دهید.

امیدواریم، اکنون ایده های اصلی این دو مفهوم را می شناسید و متوجه شده اید که بازار به کجا می رود. اگر متاورس و NFT ها را در کسب و کار خود بپذیرید، می تواند فرصتی عالی برای جدا شدن از رقبا و ترسیم کسب و کار خود به عنوان کسب و کار آینده نگر باشد.

 

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت کیف پول تراست ولت

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.